Dla wielu osób szycie na maszynie jest możliwością stworzenia na własny użytek niesamowitych rzeczy- zarówno ubrań, jak i domowych tekstyliów. To także możliwość rozbudzenia swojej wyobraźni i kreatywności i szansa na tworzenie czegoś z niczego. Szyć można amatorsko metodą prób i błędów tworząc ciekawe kreacje, ale można też doskonalić swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach kroju i szycia lub też w kursach dotyczących nauki konstruowania wykrojów krawieckich. Już na samym początku każdego nowego projektu czeka nas pierwsze wyzwanie, jakim jest wybór właściwej tkaniny- odpowiedniej pod kątem grubości, sztywności, kolorystyki i wzornictwa, a także składu. Jednym z popularniejszych tkanin jest materiał dresowy, który posiada naprawdę bardzo wiele zalet.

Tkaniny dresowe - dlaczego warto z nich szyć? 

DresówkaMają one wiele zalet. Pierwszą z nich jest to, że dresówka bardzo często posiada w swoim składzie 100% bawełny, a więc jest tkaniną naturalną i przyjazną dla naszej skóry. Dodatkowo, dresówka jest materiałem miękkim w dotyku, przyjemnym, który nas nie gryzie i nie powoduje żadnego dyskomfortu przy kontakcie z naszą skórą. Kolejną zaletą jest to, że nie jest to materiał sztywny ani też zbyt gruby, dlatego też jego obróbka nawet zwykłą maszyną krawiecką jest naprawdę prosta i przyjemna- pod warunkiem dobrania odpowiedniego ściegu. I jeszcze jedną ważną rzeczą jest to, że dresówka zazwyczaj lekko się rozciąga, a ta elastyczność tkaniny w przypadku niektórych form odzieżowych jest bardzo pożądana.

Co możemy uszyć z takiego materiału? 

Wbrew pozorom, dresówka nadaje się na bardzo wiele różnych form odzieżowych- nie tylko na dres. Możemy z niej szyć bluzki, tuniki, sukienki, spodnie, a nawet przylegające legginsy, bluzy z kapturem, narzutki czy też cienkie czapki. Bardzo często materiał ten jest też polecany do szycia różnych elementów dziecięcej wyprawki- ze względu na fakt, że jest odrobinę elastyczny, łatwo takie ubranka zakładać nawet niemowlakom, a dodatkowo jest to materiał bezpieczny i przyjazny dla ich skóry. Z tkaniny dresowej z powodzeniem możemy wykonywać miękkie i wygodne rzeczy do chodzenia po domu, w których po prostu będziemy się dobrze czuć. Tkanina ta też wiele wybacza w kwestii ewentualnych pomyłek krawieckich, właśnie ze względu na to, że jest elastyczna. W sklepie dziane.pl znajdziemy ogromne bogactwo różnych wzorów i kolorów, a także różne gramatury tkanin dresowych. Podczas szycia pamiętajmy jednak o tym, aby uwzględnić elastyczny charakter materiału i wybierać ściegi, które będą pracowały razem z tkaniną i nie będą łatwo ulegały zniszczeniu w miarę jej rozciągania i kurczenia się.