1545.jpg

Choć kobiecych butów jest na rynku ogromny wybór, to jednak istnieją takie, które w każdej kobiecej szafie powinny się znaleźć. Oczywiście, mowa o czółenkach damskich. Sprawdźmy, w buty z jakich materiałów warto inwestować.

Wybór materiałów, z których wykonano czółenka damskie powinien być podyktowany kilkoma względami. Przede wszystkim chodzi o wygodę ich noszenia oraz elegancję, ale również wytrzymałość danego materiału.

Skórzana elegancja

Czółenka skórzane są najlepszym wyborem, bo gwarantują długowieczność butów i ich świetny wygląd. Skóra dobrze dopasowuje się do stopy, więc buty są wygodne. Dodatkowo skórzany materiał pozwala oddychać skórze stopy.

Zamszowy szyk

Czółenka damskie z zamszu prezentują się zazwyczaj świetnie i dobrze współgrają zwłaszcza z wiosennymi i letnimi stylizacjami. Na gorszą pogodę trzeba je jednak odpowiednio zaimpregnować, inaczej stracą swój dobry wygląd.

Alternatywa z ekoskóry

Ekoskóra jest wersją alternatywną dla skóry naturalnej. Czółenka damskie będą nadal wygodne, ale mniej plastyczne na stopie. Mogą jednak mieć większy wybór kolorów i form. Ekóskóra jest również nieco tańsza. Czółenka damskie znajdziesz w wielu internetowych sklepach z butami, np: https://www.obuwie-lizuraj.pl/pol_m_Buty-damskie_Czolenka-101.html.