Zdecydowana większość z nas nie ma wątpliwości, co do tego, że galanteria skórzana to znakomity pomysł na upominek i to nie tylko ten, który wręczamy innej osobie, ale i taki, który możemy przygotować z myślą o samej sobie. Pewna grupa Polaków potrafi jednak powiedzieć, że skórzane  portfele to rozwiązania przereklamowane, a i torebki damskie ze skóry nie są tak atrakcyjne, jak próbuje się to nam przedstawiać.

Czy zatem padamy ofiarami zmowy producentów galanterii skórzanej? Bardziej uważana analiza wypowiedzi sceptyków potwierdza, że to raczej oni znajdują się w niekomfortowej sytuacji, ponoszą bowiem znaczną część winy za to, że elegancka galanteria skórzana nie spełnia ich oczekiwania.
Aby znaleźć źródło ich niezadowolenia niemal zawsze wystarczy zadać im pytanie o to, jakie produkty kupowali i gdzie zaopatrywali się w skórzane torebki damskie oraz inne akcesoria tego typu.

Niemal zawsze okazuje się, że są to miejsca o wątpliwej renomie, w których główny nacisk położony jest nie na jakość produktów ze skóry, ale na ich cenę. Owszem, również tam można niekiedy trafić na wysokiej klasy portfele, w zdecydowanej większości przypadków są to jednak imitacje niewarte zainteresowania.