Wiele mówi się tym, jakie powinny być czółenka damskie czy w jaki sposób dobierać baleriny damskie, aby były najwygodniejsze, a zarazem nie sprawiały kłopotów przy codziennym użytkowaniu. Skupiamy się przede wszystkim na jakości oraz materiałach, a także na zaletach i wadach różnych rodzajów obuwia. Zapomina się jednak o tym, że trzeba też wiedzieć, gdzie kupić buty damskie. Sklep internetowy, stacjonarny, bazar – to wszystko są jedynie ogólne określenia, ale warto zwrócić uwagę na dokładniejsze czynniki dotyczące samego zakupu. Jak powinien prezentować się dobry, godny zaufania sklep? Na co zwrócić uwagę? Oto krótki spis, gdzie nie kupować butów:

1. Bazary

Zakup obuwia na bazarach niezwykle kusi, bo zazwyczaj jedna para jest tam o wiele tańsza niż w sklepie. Dlaczego więc nie powinno się kupować butów na bazarach? Przede wszystkim nie wiemy, ile osób przed nami mierzyło dane czółenka damskie – z pewnością nie sprzyja to higienie, zwłaszcza że na bazarze zwykle nie dostaniemy darmowych podkolanówek, które pozwolą ochronić naszą stopę choć trochę przed ewentualnymi zarazkami. Po drugie, nie mamy pewności co do wykorzystanych materiałów. Sprzedawca może mówić, że np. baleriny damskie zrobione są ze skóry, ale jeśli nie ma na to potwierdzenia w formie oznaczenia, to jednak nie powinniśmy ufać wyłącznie słowom. Co więcej, buty z bazaru często mają charakterystyczny zapach, który bardzo trudno znika – dotyczy to zwłaszcza balerin damskich zrobionych z materiałów tekstylnych. No i najważniejsze: nie dostajemy absolutnie żadnej gwarancji na nasze buty. Nie możemy ich zwykle wymienić, raczej nie otrzymamy zwrotu pieniędzy, a w razie stwierdzenia usterki możemy buty albo wyrzucić, albo naprawiać na swój koszt.

2. Niesprawdzone sklepy internetowe

Internet to jedno z miejsc, gdzie kobiety najczęściej kupują buty damskie. Sklep internetowy elitabut.pl musi wyróżniać się przede wszystkim gwarancją zwrotu, danymi firmy dostępnymi bezpośrednio dla kupujących, wyraźnym regulaminem oraz dobrymi opiniami. Co jakiś czas zdarza się, że kobiety kupują mokasyny damskie w świetnym cenach oferowanych przez nowopowstałe sklepy. Należy uważać, bo możemy nie dostać butów ani zwrotu pieniędzy.

3. Podejrzane stoiska

To, że firma ma sklep stacjonarny, nie znaczy, że kupimy tam mokasyny damskie dobrej jakości. Przed skorzystaniem z usług warto zapytać o podstawę do zwrotu oraz możliwość reklamacji. Dobrze jest też sprawdzić, jak prezentują się buty, jaki mają zapach oraz czy są dobrej jakości. Sprzedawca zawsze powinien nam powiedzieć więcej na temat obuwia – a jego słowa powinny potwierdzać oznaczenia na butach.