Upalne lato zmusza nas do zmiany garderoby zdecydowanie na bardziej przewiewna i odkrytą. Luźne bluzki, krótkie spodenki, zwiewne sukienki i wygodne sandały. Niestety – nie w każdym miejscu możemy pozwolić sobie na modową frywolność i mimo, iż podczas tej upalnej pory roku chcemy na sobie mieć jak najmniej, to nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Oczywiście praca jest takim miejscem, w którym należy zachować pewien kanon ubioru. Sukienki, spodnie, t-shirt, sandały na szpilce – taki strój jest jak najbardziej respektowany w miejscach pracy.

Jak strój do pracy jest odpowiedni?

Gdy temperatura oscyluje blisko 30 stopniom Celsjusza trudno wyjść w domu w zabudowanych rzeczach, jednak praca tego wymaga. Musimy wtedy zrezygnować z krótkich spodniczek i spodenek, zwiewnych sukienek odsłaniających ramiona, japonek, a już na pewno krótkich topów. Można je jednak zastąpić i nadal czuć się wygodnie i zwiewnie tak, by nie doskwierały nam wysokie temperatury: klasyczne sukienki, przewiewne spodnie, sandały na szpilce.

Sukienki

Odkryte ramiona, krótkie długości – z tego trzeba zrezygnować. Do pracy latem należy wybierać sukienki o klasycznych wzorach, które zakrywają ramiona, ale nadal posiadają krótkie rękawki. Na wysokie temperatury idealne będą sukienki koszulowe, czyli tak zwana szmizjerka. Jest elegancja, o stonowanym kroju, w sam raz do pracy, a do przy tym jest przewiewna, bo wykonana z lekkiego materiału. W takim stroju będziesz na pewno czuła się komfortowo i przy tym właściwie.

Buty

Japonki, klapki, sandały praktycznie całościowo odpadają. Za to możesz je zastąpić Sandałami na szpilce, które są przede wszystkim eleganckie i wygodne, gdyż obcas nie jest za wysoki. Takie obuwie idealnie sprawdza się przy sukienkach. Twoja noga nie będzie się pocić, gdyż taki rodzaj obuwia jest przewiewny. Pamiętaj tylko, by wybierać buty tego typu z dobrych materiałów, byś czuła się komfortowo. Słabej jakości but nagrzewa się, stopa się w nim poci, a często także paski takich sandałów powodują odparzenia. [caption id="attachment_9079" align="aligncenter" width="274"]sandały szpilka Sandały na szpilce[/caption]

Spódnica

Króciutkie wersje musisz zachować na inne okazje, ale nie gorzej będziesz się czuła w rozkloszowanych spódnicach do lub za kolana. Taka spódnica nada tobie klasycznego looku, który nie będzie wiele odsłaniał, a przy tym będziesz się w nim czuła komfortowo.

Bluzki

Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał. Zrezygnuj z tych grubych i nieprzewiewnych, a postaw na delikatne tkaniny, w których Twoja skóra będzie swobodnie oddychać, a Ty nie będziesz się pociła i męczyła przez te kilka godzin w pracy. Koszule, bluzki na krótki rękaw najlepiej kupować z bawełny lub lnu. Niestety, w pracy trzeba zachować odpowiednią etykietę stroju, ale to nie oznacza, że w innych wersjach ubrań nie będziesz czuć się lekko i przewiewnie.