Ważnym elementem chłopięcej garderoby jest nakrycie głowy. Żeby w ogóle właściciel chciał je założyć, musi mu się podobać i pozytywnie wyróżniać spośród rówieśników. O czym zatem warto pamiętać przy wyborze odpowiedniej czapki dla chłopców i jaką ofertę mają producenci odzieży dziecięcej?

Na lato

Latem są najdłuższe dni w roku i słońce wysoko operuje na niebie. Dzieci wówczas cieszą się z wakacji i lubią dużo czasu spędzać na dworze. Pobyt na świeżym powietrzu może skutkować opalenizną, ale i udarem słonecznym. Dlatego letnie czapki dla chłopców powinny mieć daszki chroniące i głowę, i oczy przed nadmierną ekspozycją na słońce. W popularnej bejsbolówce z kolorowym nadrukiem chłopiec będzie mógł uprawiać sporty na świeżym powietrzu bez obaw o swoje zdrowie. Zaś w letnim kapeluszu bezpiecznie spędzi czas nad morzem lub jeziorem.

Na jesień

Wśród czapek dla chłopców na jesień można spotkać różne, bawełniane nakrycia głowy. Niektóre z nich mają nadrukowane wizerunki bajowych postaci, inne za ozdobę mają kolorowe wzory. W sprzedaży można spotkać również jedno- albo dwukolorowe czapki gładkie. Są dosyć cienkie i ściśle przylegają do głowy dziecka, idealnie chroniąc ją przed utratą ciepła w chłodne poranki. Tym samym można uznać, że noszenie czapek dla chłopców chroni ich przed przeziębieniami i infekcjami często występującymi jesienią u dzieci.

Na zimę

Zimowe nakrycia głowy powinny być grube i ciepłe. Moda co roku się zmienia – raz na topie są uszatki, raz wełniane czapki dla chłopców z szerokim pasem materiału wywiniętego na czoło, a innym razem jednolite czapki z pomponem. Ponadczasowe są za to kominiarki i chyba nie ma chłopca, który nie chciałby choć raz w ten sposób się zamaskować. Jak zawsze przy zakupie odzieży dla dziecka trzeba je zapytać, czy konkretne nakrycie głowy w ogóle mu się podoba. Jeśli odpowiedź będzie twierdząca, wzrośnie szansa, że chłopiec będzie w ogóle nosił czapkę. Dziecięce nakrycie głowy należy dobrać do wieku pociechy i jego upodobań. Każdy chłopiec chętnie włoży czapkę, jeśli będzie się na jej prezentować jego ulubiony bohater z filmu animowanego lub też gdy spodoba mu się jej kolor.