Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Ciężko jednak wyobrazić sobie nasze życie bez nich. Cieszymy się, gdy nasze portfele są pełne, z bólem serca wyciągamy z nich kolejne banknoty. No właśnie, portfele. Są nam niezbędne, idealnie nadają się na prezent.

W sklepach znajdziemy przeróżne portfele, różniące się od siebie materiałami, z jakich są wykonane, rodzajem zapięcia, kształtem a przede wszystkim ceną.

Najbardziej pożądane są skórzane portfele. Oczywiście, mowa o skórze naturalnej. Jednak nie sprawdzą się one zupełnie, gdy portfel ma być prezentem dla nastolatka.

Dla młodzieży zdecydowanie lepiej sprawdzą się portfele materiałowe czy też wykonane z plastiku. Zazwyczaj są one ozdobione jakimś kolorowym, żartobliwym nadrukiem, co z pewnością przypadnie do gustu nastolatkowi. Portfele - rzecz oczywista - występują w wielu różnych barwach. Zazwyczaj, jeżeli chodzi o męskie portfele, decydujemy się na brąz, czerń lub szarość. Dużo większe pole do popisu pozostawiają nam portfele dla kobiet czy dla nastolatków.

Istotnym jest również rozmiar portfela. Warto wybrać taki model, który bezproblemowo zmieści się w męskiej kieszeni. Jeżeli chodzi o panie, portfele dla nich mogą mieć przeróżne wymiary. Od naprawdę niewielkich aż po takie, które można wręcz pomylić z małą kopertówką.

Portfele bywają bardzo różne, dlatego kupując jakiś na prezent, powinniśmy zorientować się, jakie modele lubi osoba, którą chcemy obdarować.