Każda kobieta w swojej bieliźniarce ma ich co najmniej kilka – i to różnych rodzajów zależnych od dnia i okazji. Biustonosz push-up, balkonetka, bardotka, biustonosz sportowy – to tylko niektóre typy staników, które nosi kobieta. Niemal każdy z nich ma pewien metalowy lub silikonowy element, który niektórym kobietom nie przeszkadza, a inne dość mocno denerwuje. Fiszbina jest ważnym elementem konstrukcyjnym, bo biustonosz z fiszbiną nadaje stanikowi - i tym samym piersiom – odpowiedni, zaokrąglony kształt.

Fiszbina – co to takiego ?

Fiszbina to półokrągła, metalowa lub silikonowa część biustonosza, która jest wszyta w miseczkę. Stanowi ona element konstrukcyjny, który dodatnio wpływa na kształt miseczki i przez to w efekcie optyczne powiększenie biustu. Biustonosz z fiszbiną, który jest dobrej jakości, nie powinien powodować dyskomfortu. Fiszbina w nie powinna być wyczuwalna, czy tym bardziej nie powinna wychodzić z biustonosza. Biustonosz z fiszbinami nie powinien także odciskać się na ciele – o ile jest prawidłowo dobrany (trzeba tutaj zwracać szczególną uwagę na dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza, by spełniał on w pełni swoje zadanie). Fiszbiny są po to, by modelować biustonosz i biust, nadawać mu kształtu, ale też fiszbiny mają być wsparciem dla kręgosłupa i pleców – zwłaszcza dla posiadaczek dużego biustu. Różne biustonosze z fiszbiną możecie zamówić na stronie https://bieliznazfantazja.pl/pol_m_Biustonosze_Z-fiszbinami-245.html.

Dla kogo biustonosz z fiszbinami?

Biustonosz z fiszbinami dobry jest dla każdej kobiety, bo jest on odpowiedni dla kobiet o małym, jak i dużym biuście, gdyż w jednym i drugim przypadku modeluje biust, nadaje mu krągłości i delikatnie podnosi. Dodatnie zalety fiszbin znano już w modzie dawnej, dlatego tak często były one używane na przykład w gorsetach, gdyż modelowały, podtrzymywały i wyszczuplały sylwetkę. Miękki biustonosz bez fiszbin nie da takiego samego efektu, jak ten z fiszbinami.

biustonosz z fiszbiną

Przy doborze biustonosza z fiszbiną ważne jest dobranie jego odpowiedniego rozmiaru! Nie może być on ani za mały, ani za duży, bo za mały będzie zbyt bardzo się opinał – co może powodować wbijanie się fiszbin w ciała, a za duży będzie odstawał od biustu i tym samym nie ma oczekiwanego efektu. Przeprowadzone badania pokazują, że nawet 70% kobiet nie wie jak prawidłowo dobrać biustonosz do swojego rozmiaru piersi, wiele z nich po prostu nie wie jaki ma rozmiar i jaki stanik powinna kupić. Tutaj z pomocą przyjdą braffiterki, czyli panie pracujące w sklepie z bielizną, które pomogą prawidłowo dobrać biustonosz. Wtedy ten z fiszbinami będzie podtrzymywał biust i optycznie go powiększał.