Dla wszystkich mężczyzn, którzy postanowili popracować nad swoją sylwetką, bieganie będzie jednym z najczęściej polecanych sportów. Biegając, nie tylko spalamy duże ilości energii, którą z czasem organizm zacznie pobierać z tkanki tłuszczowej, ale przy okazji pracujemy również nad większą siłą i wytrzymałością mięśni. Co ważne, bieganie nie jest sportem szczególnie wymagającym, obciążającym czy drogim. Biegać możemy w każdym wieku. Wystarczy motywacja i zestaw podstawowego sprzętu.

bieganie o zachodzie słońcaJeśli masz już motywację, potrzebujesz jeszcze zebrać wyposażenie, dzięki któremu Twój trening biegowy będzie bezpieczny i wygodny. Co zatem powinieneś kupić, jeśli chcesz zacząć biegać?

Wygodne buty do biegania męskie

Podstawą wygodnego treningu biegowego jest odpowiednio dobrane obuwie sportowe. Jeśli zamierzasz biegać po parku, wybierz buty do biegania męskie o określonym typie podeszwy. Do biegania po nie zawsze równych nawierzchniach szutrowych, przeznaczone są buty biegowe męskie o podeszwie wykończonej grubszym protektorem, które chronią stopy przed nierównościami terenu, na przykład przed ostrymi kamieniami czy korzeniami drzew i minimalizują ryzyko poślizgnięcia się na mokrej nawierzchni. Jeśli planujesz biegać po równych nawierzchniach asfaltowych lub betonowych, postaw na buty do biegania męskie, wyposażone w wysokiej klasy system amortyzacji. Biegając po twardych nawierzchniach, bardziej obciążasz swoje stawy i dlatego potrzebują one odpowiedniego wsparcia w postaci dobrze amortyzowanego męskiego obuwia biegowego.

Damski strój do biegania

Wybór stroju zależy od pory roku, w jakiej zamierzasz zacząć biegać. Jeśli biegasz latem, najlepiej postaw na krótkie szorty i koszulkę z krótkim rękawem lub na bezrękawnik. Wybierając dopasowane spodenki, które ściśle przylegają do ciała, minimalizujesz ryzyko nieprzyjemnych otarć na udach, ale gdy się krępujesz, równie dobrze mogą być to spodenki o luźniejszym kroju. Jeśli zaczynasz biegać wiosną lub jesienią, postaw na sportową odzież termiczną, na spodnie z długą nogawką i na koszulkę z długim rękawem. Do koszulki możesz dokupić również ciepłą bluzę lub kurtkę. Warto zainwestować także w czapkę i rękawiczki.