Trudno jest chyba znaleźć kobietę, która nie miałaby w swojej garderobie przynajmniej kilku par jeansów. Ten rodzaj spodni cieszy się ogromną popularnością wśród pań. Przede wszystkim dlatego, że są one bardzo wygodnie i świetnie się prezentują. Warto jednak wiedzieć, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów damskich jeansów. Dzięki temu każda z pań może dobrać taki fason, który najlepiej pasować będzie do ich sylwetki. O jakich rodzajach jeansów damskich mowa?

Jeansy damskie rurki

Wśród damskich spodni jeansowych sporą popularnością cieszą się jeansy typu rurki. Dostępne są w dwóch wariantach –  skinny oraz slim fit. Warianty te różnią się obcisłością. Dzięki temu jest to propozycja dla niemal każdej z pań. Po jeansowe rurki sięgają kobiety o różnym wzroście i figurze. Ogromną zaletą jeansowych rurek jest także fakt, iż pasują one do niemal każdej stylizacji. Można zatem założyć je zarówno na spotkanie z przyjaciółmi, jak i do pracy. Szczególną popularnością, jeśli chodzi o rurki, cieszą się spodnie jeansowe damskie Wrangler.

Jeansy damskie z wysokim stanem

Dużą popularnością wśród pań cieszą się również spodnie jeansowe z wysokim stanem. Spodnie te są bardzo modne od kilku sezonów z kilku powodów. Przede wszystkim świetnie podkreślają sylwetkę i wydłużają nogi. Dodatkowo jeansy z wysokim stanem skutecznie zasłaniają wystający brzuch. Spodnie z wysokim stanem pasują do niemal każdej stylizacji. Nie poleca się ich jednak łączyć z tunikami.

Damskie jeansy i ich rodzajeJeansy damskie mom

To również model spodni z wysokim stanem, jednak to, co je charakteryzuje to fakt, iż posiadają luźny krój oraz odsłaniają kostki. Cechą wyróżniającą są także tylne kieszenie. Znajdują się niżej w porównaniu z tradycyjnymi spodniami. Kobiety lubią spodnie jeansowe typu mom ponieważ świetnie podkreślają pośladki oraz wysmuklają brzuch. Dlatego też po tego typu spodnie często sięgają kobiety z krągłościami. Oprócz tego są po prostu bardzo wygodne. Spodnie mom oferuje wiele marek. Panie często wybierają spodnie jeansowe damskie Wrangler typu mom.

Jeansy damskie boyfriendy

Koniecznie wspomnieć trzeba również o jeansach damskich boyfriendach. Przypominają one nieco spodnie typu mom, jednak mają nieco inny krój. Są to luźne spodnie z niższym stanem. Dlatego na pierwszy rzut oka mogą nieco przypominać spodnie męskie. Nie są to jednak spodnie dla wszystkim pań. Nie poleca się tego modelu przede wszystkim paniom niskim oraz posiadającym szerokie biodra. Mogą one bowiem w takim przypadku zaburzyć proporcje sylwetki. I tu również polecić można spodnie jeansowe damskie Wrangler.