Biżuteria do bardzo istotny dodatek, który posiada w swoim kuferku każda elegancka kobieta. Złote czy srebrne dodatki nie muszą odznaczać się monumentalnymi rozmiarami, aby przyciągną uwagę oraz podziw innych. Delikatna biżuteria jak żadna inna potrafi w bardzo stylowy sposób podkreślić kobiecą skórę na na nadgarstku, dekolcie, szyi czy stopie. Jednak dobierając ją do określonego typy sukienki musisz pamiętać o kilka podstawowych zasadach, dzięki którym będziesz prezentować się bardzo kobieco i przede wszystkim z modnym smakiem. Aby ułatwić Ci wybór biżuterii do sukienki koktajlowej lub do mniej wystrzałowej, czy oficjalnej stylizacji na wieczór, w dzisiejszym wpisie przypisaliśmy konkretny rodzaj biżuterii wybranym przez nas modelom sukienek.

Sukienka z opadającymi ramionami + choker

Jeśli na imprezę ubierasz sukienkę, która opadającym materiałem podkreśli Twoją szyję oraz ramiona, warto dodać modny choker, który jeszcze bardziej zwróci uwagę na Twoją odkrytą w tym miejscu skórę. Na tego typu dodatek powinny zdecydować się panie o łabędziej szyi, który jeszcze bardziej podkreśli ich atut. Kobiety, które posiadają krótką, grubszą szyję nie powinni decydować się na tego typu dodatek. Choker w tym przypadku jeszcze bardziej skróci szyję, prze co nie będzie wyglądać to dobrze.

kolczyki pozłacaneOkrągły dekolt + długi wisior lub długie kolczyki

Jeśli Twoja wieczorowa sukienka posiada okrągły dekolt, świetną okazją jest dodanie do niej długiego, wyraźnego wisioru. Taki dodatek powinny śmiało zakładać panie z dodatkowymi kilogramami – długi łańcuszek świetnie wyszczupla talię tworząc prostą linię po środku ciała. Pięknym jego zakończeniem jest wybór większego wisiorka, który przy prostszych modelach sukienki może być bogatszy w zdobienia. Jeśli jednak nie lubimy nosić biżuterii na szyi, polecamy wybór długich kolczyków. Kolczyki pozłacane lub te w prawdziwym złocie to idealny wybór na eleganckie wieczory.

Prosta sukienka typu mankiet + bransoleta

Sukienka, w której większość kobiet będzie wyglądać dobrze. W związku z odsłoniętymi dłońmi oraz rękoma warto dodać dodatek właśnie w tym miejscu. Złota bransoleta wraz z czarną sukienką mankietową będzie prawdziwym hitem. Aby wybraną biżuterią stworzyć złudne wrażenie mankietów, proponujemy założyć szersze bransolety po obu stronach rąk. Jeśli bransoletki to według Ciebie za mało dodatków w Twojej stylizacji, polecamy kolczyki pozłacane w kształcie większych oraz grubszych kółek.