DIY biżuterii to doskonały sposób na twórcze spędzenie czasu wolnego a także doskonała okazja, by rozwinąć talent artystyczny. Poza tym autorskie kolekcje zyskują wiele zwolenniczek, gdyż są niezwykle oryginalne i pozwalają wyróżnić się z tłumu. Zarówno koraliki do bransoletek, jak i wisiorków czy kolczyków oraz innych ozdób, jak i techniki ich „produkcji” sprawiają, że biżuteria robiona własnoręcznie po prostu zachwyca, nosi się ją z dumą oraz sprawdza się także jako rewelacyjny pomysł na prezent.

Jakie są techniki przy tworzeniu biżuterii z koralików?

Przy tworzeniu biżuterii handmade przede wszystkim korzysta się z koralików do bransoletek oraz dodatków uzależnionych od tego, jaką technikę wybierzemy. Do tych najważniejszych należy użycie gumki silikonowej, beading czy też makrama lub dysk kumihimo. Ta pierwsza metoda jest dedykowana tym wszystkim, którzy rozpoczynają przygodę z produkcją biżuterii. Koraliki do bransoletek nawleka się na elastyczną gumkę, a jej końce wiąże i skleja klejem na gorąco. Najczęściej używa się szklanych produktów lub też kamieni półszlachetnych. Pozostałe techniki są bardziej skomplikowane i wymagają wprawy oraz dodatkowego sprzętu takiego jak na przykład igły lub dysk kumihimo. Poza tym praca nad taką biżuterią zajmie nam zdecydowanie więcej czasu. Efekt natomiast powinien być zachwycający.

Kolory, kształty, faktury – jak układać koraliki do bransoletek?

Ozdoby, biżuteria czy też inne dodatki zrobione za pomocą koralików do bransoletek potrafią zachwycać i przede wszystkim pozwalają podkreślić nieszablonowy styl. Modny beading na początku może wydać się trudny, ale z czasem, gdy nabierzemy wprawy, staje się świetną rozrywką. To zajęcie, które być może wymaga kreatywności, cierpliwości oraz zdolności manualnych, ale warto pamiętać, że praktyka czyni mistrza i jeśli koralikowanie ma być formą wyrażania siebie oraz sprawiać przyjemność, to warto zacząć od zakupu niezbędnych koralików do bransoletek i gadżetów oraz obejrzenia kilku filmów instruktażowych w internecie. Przede wszystkim koraliki do bransoletek pozwalają stworzyć nieprzeciętną biżuterię. Zachwycają kolorami, kształtami oraz wykończeniem. Najczęściej sięgamy po modele szklane lub te zrobione z tworzyw sztucznych, ale wiele pań wybiera również po kamienie półszlachetne. Dla wielu osób ten materiał to również nośnik energii, który poprawia samopoczucie. Niektórzy biżuterię z kamieni półszlachetnych oraz szlachetnych traktują jako swoisty amulet. Dlatego właśnie takie rozwiązanie może być świetnym prezentem dla kogoś bliskiego. Tym bardziej atrakcyjnym, że zrobionym własnoręcznie.