Bielizna erotyczna ma za zadanie fascynować, przyciągać wzrok, nadawać pikanterii związkowi. Aby jednak to było możliwe, trzeba ją właściwie dobrać – nieodpowiednio dopasowana będzie wyglądała nieciekawie i mało atrakcyjnie.

Choć bieliznę jako taką nosi się cały czas, to jednak wiele kobiet nie wie, jak dobrać ją do swojej sylwetki. Nie inaczej jest z bielizną erotyczną, której zadanie jest nieco inne – a mimo to trudność w wybraniu właściwego rozmiaru nadal pozostaje ogromna. Jak więc dobierać bieliznę tego rodzaju?

Co mówi sylwetka…

dopasowanie bielizny erotycznej

Jeśli kobieta nie ma żadnych kompleksów związanych ze swoim ciałem, to może wybrać praktycznie każdy rodzaj bielizny erotycznej. Takie kobiety jednak należą do rzadkości – zwłaszcza w sypialni, gdzie każdemu zależy na tym, aby wyglądać jak najkorzystniej. Dla pań, które nie lubią bardzo obcisłych propozycji, a chcą wyeksponować zalety sylwetki dobrze sprawdzą się satynowe i koronkowe koszulki w połączeniu z pasem i pończochami.

Dla odmiany te kobiety, które chcą podkreślić swoje zalety, a jednocześnie mają coś do ukrycia i potrzebują modelowania sylwetki, zwykle wybierają gorsety. Tutaj sprawdzi się bielizna erotyczna, która ma regulowany obwód, np. za pomocą sznurków – dzięki temu bez trudu, nawet przy zmianach wagi, gorset będzie dobrze dopasowany.

Dokładny pomiar ciała

bielizna erotyczna

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj bielizny erotycznej zdecyduje się kobieta – musi najpierw dobrze zmierzyć swoje ciało. Przy każdym typie bielizny pomiar ten będzie obejmował inne partie ciała, np. bodystocking jest uniwersalny i dobrze rozciągliwy, ale już gorset wymaga zmierzenia obwodu pasa, talii oraz biustu. W niektórych przypadkach, np. gdy w grę wchodzą seksowne, elastyczne koszulki z koronki czy siateczki, firmy przedstawiają bardzo ogólny system rozmiarów – wówczas dobrze jest zdecydować się na rozmiar mniejszy, jeśli faktycznie bielizna posiada spore możliwości rozciągnięcia się.

Dobrym wyborem jest również wizyta w sklepie, który zajmuje się sprzedażą seksownej bielizny. Profesjonalne ekspedientki pomogą w dobraniu właściwego rozmiaru, a na tej podstawie można dokonywać zakupów w przyszłości.