Ramoneska, inaczej kurtka motocyklowa, która ostatnio stała się tak popularna, że niemalże każdy ma w swojej szafie choć jedną jej parę. Po raz pierwszy zaprojektowana została ona w 1928 roku przez Irvinga Schotta i służyła jedynie motocyklistom, była swego rodzaju kurtką ochronną. Jednak w latach sześćdziesiątych oraz siedemdziesiątych stała się swego rodzaju ikoną muzyki rockowej, więc noszona była nie tylko przez muzyków, ale również ich fanów. Ramoneska damska jest dziś dostępna na rynku w wielu odsłonach. Każdy z nich jest atrakcyjny i przyciąga całą rzeszę fanów. Oto kilak jej rodzajów.

Ramoneska z ozdobami

ramoneska damska

Najbardziej charakterystyczną ozdobą ramoneski są oczywiście ćwieki. Te mają dodać charakteru kurtce. Modne są również dodatkowe zamki błyskawiczne, zagięcia, czy wstawki z innego materiału. Wszystko to powoduje, że ramoneska damska jest stylowym i mocnym akcentem w każdej stylizacji. Warto również zwrócić uwagę na ciekawe i oryginalne naszywki. Niektóre ramoneski posiadają naszywki z logiem ulubionych zespołów muzycznych i wiele innych. Są one nie tylko ozdobą, ale również mogą być znakiem rozpoznawczym pewnej subkultury, czy miłośnika danego zespołu.

Klasyczna skórzana ramoneska

Najbardziej popularne są ramoneski czarne wykonane ze skóry naturalnej. Są to najczęściej bardzo ciężkie kurtki, ale również stylowe i klasyczne. Te modele mogą być również bardzo eleganckie, dlatego często stają się dopełnieniem stylowej sukienki, czy także garnituru damskiego. Czarna ramoneska damska w połączeniu z białą koszulą może wyglądać świetnie i na co dzień, gdy idziemy do pracy, czy też do szkoły.

Zimowa wersja ramoneski damskiej

Ramoneska doczekała się wielu odsłon. Ciekawe są również modele kurtki z kożuszkiem. Są one bardzo ciepłe i modne. Ten rodzaj ramoneski może być nieco dłuższy, jednak pozbawiony jest kaptura. Posiada za to miękki, kołnierz, który wykonany jest z kożuszka. Ramoneska zimowa może także posiadać dłuższe rękawy, które też zakończone są ciepłym i miłym kożuszkiem.