Buty Adidas to prestiż i renoma. Ta znana i ceniona marka obuwnicza, podbiła serca wielu osób na całym świecie, głównie za sprawą wysokiej jakości, różnorodności kolekcji i modnego wyglądu. Założycielami firmy zostali dwaj bracia – Adolf i Rudolf. Ciekawostką jest pomysł na jej nazwę, albowiem mężczyźni postanowili poszukać inspiracji we własnych personaliach. Od Adolfa zaczerpnięte zostało zdrobnienie Adi, z nazwiska Dassler trzy pierwsze litery – Das, co po połączeniu dało nazwę Adidas. Początki swojej działalności marka datuje na 1924 rok i funkcjonuje jako Adidas Sport, Classic i Style. buty adidasRównie charakterystyczne, co projekt nazwy, są trzy paski. Ich obecność można wytłumaczyć dwojako. W dosłownym znaczeniu stanowią rodzaj wzmocnienia, w przenośnym – ducha walki. Zastosowanie trzech wąskich, skórzanych pasków jest swego rodzaju nawiązaniem do loga firmy, podczas gdy w kolekcji Adidas Originals wyróżniającym się elementem jest ozdobiona trzema paskami koniczynka. Zastanawiający może być fakt, za kim stoi tak ogromna popularność obuwia Adidas, skoro na rynku obuwniczym spotkać można wiele, wcale nie gorszych jakościowo i wizualnie, marek? W istocie na sukces firmy przyczynili się sportowcy, zarówno mistrzowie, jak i olimpijczycy.

Dla każdego, coś ładnego

Buty Adidas to nie tylko obuwie. To także ubrania sportowe, gadżety, ale również przedmioty nie mające nic wspólnego z aktywnością fizyczną. Do najbardziej rozpoznawalnych kolekcji zaliczyć można Adidas by Raf Simons, Adidas Golf, Adidas Originals, Adidas NEO, Adidas Performance czy Adidas by Stella McCartney. Z kolei Superstar, Gazelle czy bestsellerowe Stan Smith mają swych wielbicieli na całym świecie. Mając do wyboru tak olbrzymią różnorodność serii obuwia Adidas, każdy, nawet najbardziej wymagający klient będzie w stanie znaleźć dla siebie fason idealny, spełniający wszystkie oczekiwania. Wysoka jakość, wygoda i bezpieczeństwo użytkowania – to podstawowe czynniki wyróżniające markę na tle innych. Unikatowo zaprojektowana podeszwa, która nie tylko idealnie dopasowuje się do stopy, ale również amortyzuje wstrząsy, do jakich dochodzi podczas chodzenia z pewnością zaspokoi oczekiwania amatorów sportu, jak i osób o wysokich wymaganiach technicznych.

Co w modzie piszczy...

Marka bowiem, chcąc w jak najlepszym zakresie odpowiedzieć na potrzeby współczesnego rynku, podejmuje współpracę z projektantami mody. Rezultatem tych działań jest sprzedaż kolekcji, w których zachowany jest sportowy design oraz nutka awangardowej niecodzienności. Chcąc podążać za aktualnie zmieniającymi się trendami i oczekiwania współczesnych odbiorców, musi zaskakiwać różnorodnością. Buty Adidas to propozycja dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania.