W dobie bronzerów i rozświetlaczy i ogromnej mody na konturowanie twarzy, róż do policzków zdaje się być nieco zepchnięty w cień, ale nic bardziej mylnego - kobiety dalej uwielbiają ten kosmetyk za jego naturalny efekt, za to, że dodaje twarzy energii i ją rozświetla. Ale róż różowi nierówny, ogromne znaczenie ma odcień, który wybierzemy, jakość kosmetyku oraz oczywiście sposób nakładania, jak chociażby pędzel do różu. Jak więc dobrać róż do policzków?

Przyjrzyj się swojej skórze

Makijaż twarzy pędzle do różuPodstawowa zasada jest jasna - róż do policzków powinien być jak najbardziej zbliżony do naszego naturalnego rumieńca. Są dwa miejsca, w których jest on widoczny - na policzkach i na opuszkach palców. Policzki to naturalne miejsce występowania rumieńca. Jeśli więc jesteśmy akurat po treningu, gorącej kąpieli albo zmęczyłyśmy się wnoszeniem zakupów na ostatnie piętro bloku, to zerknijmy do lustra i zanalizujmy barwę. Taką samą barwę zaobserwujemy na opuszkach naszych palców, gdzie skóra jest dosyć cienka. Najważniejsze, żeby dobrać odpowiednią tonację, ciepłą lub zimną, ponieważ i tak nie uda nam się znaleźć koloru w stu procentach odpowiadającego naszemu naturalnemu rumieńcowi. Jeśli jednak nadal nie jesteś pewna, to warto po prostu zapamiętać, że jasne, porcelanowe cery dobrze współgrają z zimnymi, pastelowymi odcieniami; cery średnie z kolorami morelowym i mauve, oliwkowe czują się dobrze w towarzystwie brzoskwini, różanego i brązu, a ciemne z pomarańczowymi barwami.

Jak nakładać róż?

Równie ważny jak sam kosmetyk jest także sposób jego aplikacji. Wiele osób robi to nieumiejętnie przez co uzyskany efekt nie jest naturalny, ale wręcz groteskowy. Aby tego uniknąć musimy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze róż nakłąda się na dwa sposoby - do tego w kamieniu lub proszku potrzebny jest odpowiedni pędzel do różu. Powinien mieć od włos ścięty na skos, co ułatwi aplikację. Pędzel do różu może być wykonany z różnych rodzajów włosia: naturalnego, mieszanego, syntetycznego. Ten ostatni jest idealny dla osób z alergią oraz wegan. Natomiast róż w kremie nakładać możemy opuszkami palców. Róż nakładamy na kości policzkowe - ani nie pod nimi, ani nad nimi. Najlepiej nanosić róż od góry w dół, posuwistym ruchem. Najważniejsze to, aby po aplikacji dobrze rozetrzeć kosmetyk, zatrzeć granice i sprawić, że będzie wyglądać jak naturalny rumieniec. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z różem, to warto zdecydować się na róż w kamieniu i dobry pędzel do różu - jest to bardzo łatwa forma aplikacji, pędzel pozwala na dobre roztarcie kosmetyku, a sam róż powinien starczyć nam na długi czas.