Firma New Balance została założona w 1906 r., Kiedy przedsiębiorca William J. Riley zdecydował się produkować buty New Balance męskie, które będą bardziej dopasowane do kształtu stopy. Jednak dopiero w latach sześćdziesiątych córka i zięć Riley'a wprowadzili pierwsze buty New Balance takie, jakie znamy dzisiaj. Minęło kolejne 20 lat, zanim marka stała się podstawą w sklepach obuwniczych w całej Ameryce, a później – na całym świecie.

Dlaczego sięgamy po buty New Balance męskie?

Jedną z cech charakterystycznych butów New Balance męskich jest to, że są one dostępne w różnych szerokościach, aby wygodniej dopasować je do stopy. Jest to szczególnie ważne w przypadku butów do biegania czy innej aktywności, jakich w szerokiej ofercie marki naprawdę nie brakuje.

kolorowe męskie adidasyNajsłynniejszy model butów New Balance 1080v7 ewoluował ze starszego modelu bardzo lubianej serii Fresh Foam. Lekki, neutralny model zapewnia wystarczającą stabilność i amortyzację podczas długich spacerów, ale jest wystarczająco stylowy, aby można go było nosić na inne okazje.

Buty New Balance męskie model 1080v7 są idealnym wyborem nawet, jeśli ktoś szuka modelu w którym chce wystartować w półmaratonie. Dlatego nikogo nie dziwi fakt, iż nadają się do spędzania całego dnia na nogach. Cholewka jest bezszwowa - co ma na celu zapewnienie użytkownikowi uniknięcia powstania pęcherzy. Ma również pojemny nosek, który pozwala stopom spokojnie zażywać luzu i wygody podczas chodzenia. Jeszcze ciekawszym faktem jest to, że model butów New Balance skierowanych do mężczyzn jest równocześnie przeznaczony do celów ortopedycznych.

New Balance Vazee Pace

Lżejsze buty zapewniają szybsze chodzenie. Taka jest zasada serii New Balance Vazee Pace. Opatentowana przez firmę New Balance podeszwa środkowa REVLITE zapewnia butom w tej serii dodatkową amortyzację i odbicie, ale bez wagi tradycyjnego buta do chodzenia. Buty New Balance męskie z serii Vazee Pace charakteryzują się również tym iż mają bardziej opływowy krój.

Podobnie jak w przypadku innych produktów New Balance, zapewniają wsparcie, ale bez ocierania lub ścierania znanego z tradycyjnie szytych butów.