Często rodzice z rozrzewnieniem wspominają czasy własnego dzieciństwa, kiedy to zamiast przesiadywania przed telewizorem i komputerem, wszystkie dzieci spędzały czas na wolnym powietrzu, biegając po ogrodzie, parku, placu zabaw. Legendarne jest już przesiadywanie na trzepaku. Jeśli więc pragniemy, aby nasze dzieci mogły wspominać tego typu przygody i zachęcić je do częstszego wychodzenia na zewnątrz, warto wyrobić w nich pewien nawyk spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, nawet podczas na pierwszy rzut oka niesprzyjającej pogodzie.

O czym warto pamiętać wybierając kalosze dziecięce?

Nawet kiedy pada deszcz, dzieci mogą się świetnie bawić. Skakanie po kałużach, szukanie ślimaków - na taką pogodę potrzebne jest jednak odpowiednie ubranie, a przede wszystkim kalosze dziecięce. I choć wybór kaloszy dziecięcych może wydać się czymś niezwykle prostym, to jednak warto pamiętać o tym, że dziecięca stopa jest niezwykle wymagająca i warto zatroszczyć się o komfort użytkowania. Kalosze absolutnie nie mogą być zbyt ciasne, a biorąc pod uwagę, że dziecięca stopa rośnie dość szybko, przyjęło się, że najlepiej jest kupować kalosze o około pół numeru większe.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto dobrze przemyśleć zakup - zabawa na świeżym powietrzu w deszczu to niestety zagrożenie przeziębienia, dlatego nie warto oszczędzać i lepiej zdecydować się na nieco droższe, ale porządne, wytrzymałe i wykonane z dobrego jakościowo materiału. Nie oznacza to, że guma musi być bardzo gruba - tym bardziej, że kalosze dziecięce powinny być dość lekkie, aby nie męczyć zbytnio dziecięcych stóp. Kalosze dziecięce musi mieć bardzo porządną podeszwę, najlepiej z antypoślizgiem, dobrej jakości gumę, a jeśli zamierzamy wykorzystywać te kalosze także w chłodniejsze dni, to także z delikatnym ociepleniem wewnątrz.

zimowe buty dla dzieci

Do wyboru mamy także kilka wysokości kaloszy dziecięcych. Po pierwsze wysokie kalosze aż do kolan, które świetnie sprawdzą się na naprawdę duże deszcze. Pamiętamy tylko, że nie mogą one opinać zbyt mocno łydki, aby dziecko mogło włożyć w nie spodnie i nadal wygodnie się w nich poruszać. Kalosze do kostki sprawdzą się do codziennego użytku, będą także pasować do większości strojów. Z drugiej jednak strony do takich kaloszy może łatwo dostać się woda, jeśli dziecko wskoczy w nieco głębszą kałużę. Przed tym może uchronić nasze dziecko chociażby regulowana cholewka wiązana u góry kalosza, albo modele z ortalionowymi wstawkami u góry kaloszy, które są wodoszczelne.