Zdrowe włosy to atrybut zarówna dla pań, jak i dla panów, które cechują się blaskiem oraz dużą odpornością. Aby nasze włosy wyglądały prosto jak z okładki, wymagana jest odpowiednia pielęgnacja. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że to jak nasze włosy wyglądają oraz jaką kondycję posiadają, zależy tylko i wyłącznie od nas. W dzisiejszym artykule zajmiemy się wszystkimi błędami podczas stylizacji naszych włosów oraz dowiesz się jak zmienić złe nawyki, które w znaczny sposób poprawią jakość Twoich włosów.

Kosmetyki do włosów

Aby zadbać o piękno oraz zdrowie włosów należy stosować kosmetyki, które będą indywidualnie przeznaczone dla naszego typu włosów. Źle dopasowana odżywka sprawi, że włosy staną się ciężkie oraz będą przylegać do skóry naszej głowy, gdzie często nie wygląda to estetycznie. My polecamy firmę living proof, w której znajdziesz dużą gamę produktów, dzięki której dopasujesz kosmetyk pod typ swoich włosów. Living proof posiada również kosmetyki, które są uniwersalne do każdego typu włosów, co oznacza, że może je stosować każdy, by uzyskać zdrowy oraz piękny wygląd włosów.

Dieta

living proofNiedobór witamin znacznie wpływa na wygląd struktury włosa. Aby włosy były przepełnione zdrowym blaskiem, niezbędna jest witamina z grupy B, magnez, żelazo oraz witaminy A i E. Brak ich w naszej diecie powodują, że włosy stają się słabe oraz łamliwe. Najlepszym sposobem, aby uzupełnić niedobór witamin w diecie jest oczywiście przeanalizowanie codziennego jadłospisu oraz dostarczenie witamin wraz z pokarmem. Mniej skuteczniejszym sposobem jest zakup odpowiednich suplementów, które koniecznie należy ustalić pod okiem specjalisty w tej dziedzinie, jakim jest lekarz czy dietetyk.

Szkodliwe czynniki

Włosy oraz ich kondycja zależy w dużym stopniu od tego, czy chronimy je przed szkodliwymi czynnikami związanymi z warunkami atmosferycznymi. Najlepszą pielęgnacją na lato będzie używanie kosmetyków pielęgnujących do włosów z filtrami UV, które ochronią nas przed szkodliwym promieniowaniem słońca. Warto również pamiętać, że przegrzewanie skóry głowy przez częste suszenie oraz stylizacje naszych włosów przy użyciu sprzętów jak lokówka czy prostownica, często przyczyniają się do osłabienia naszych włosów. Wysoka temperatura powoduje łamanie oraz kruszenie włosów oraz końcówki mogą mieć tendencję do rozdwajania. Kolejnym błędem może być złe szczotkowanie, przy którym szarpiąc włosy, powodujemy, że włosy stają się łamliwe, a splątane często ulegają wyrwaniu. Jednak odpowiednia pielęgnacja oraz kosmetyki, które uchronią nasze włosy przed wysoką oraz zmienną temperaturą, umożliwiają nam zachowanie zdrowych, pełnych blasku włosów, które każdy z nas pragnie zachować.