Dlaczego kobiety wybierają koturny? Powodów jest wiele. Jednym z atutów jest bez wątpienia ogromna różnorodność kolekcji. Bez najmniejszego problemu znajdziemy kozaki, botki, sandały, jak i również obuwie sportowe na tym podwyższeniu.

Buty na koturnie? Ależ oczywiście!

Koturny - butyPierwszym, niezaprzeczalnym atutem opisywanego rodzaju butów jest fakt, że dodają wysokości. Jednak cechą odróżniającą je od szpilek jest bez wątpienia stabilność. Podczas gdy chodzenie na niebotycznie wysokich obcasach jest szalenie kobiece, to jednak niezdrowe dla naszego organizmu i w dodatku ryzykowne. Co innego, jeśli mamy na myśli koturny. W nich swobodnie możemy przemierzać miejskie ulice, nie martwiąc się o utrzymanie równowagi. A po całym dniu intensywnego użytkowania, nie odczujemy zmęczenia. Co więcej, skutecznie przyciągają (męskie) spojrzenia i są wiecznie modne – bez względu na ogólnie panującą modę. Koturny mają również to do siebie, że tuszują mankamenty sylwetki. Masywne kostki wydają się być optycznie smuklejsze i zgrabniejsze. A fakt, że zarówno interesująco wyglądają w towarzystwie zwiewnych sukienek, obcisłych spódnic czy jeansów, wpływa na ich niekwestionowaną uniwersalność. Podsumowując, obuwie na koturnie doda paniom wzrostu i szczuplejszego wyglądu, bez niedogodności, jakie niosą za sobą modele na szpilkach.

Do czego zakładać koturny?

Pamiętać musimy, że opisywane buty, choć niezwykle modne i komfortowe w użyciu to jednak nie pasują do wszystkich elementów garderoby. I mimo, że charakteryzują się wieloma zaletami, nie są wolne od wad. Do czego zatem je zakładać, aby wyglądać modnie i stylowo? Krótkie szorty i spódnice, drapowane, długie sukienki, szerokie jeansy i spodnie, zwiewne sukienki to niewątpliwie sprawdzone propozycje, co do których zakładanie koturnów nie pozostawia najmniejszych wątpliwości. Obawy może jednak budzić zakładanie ich do ołówkowych spódnic i rybaczek. W pozostałych przypadkach ich noszenie jest w pełni uzasadnione. Jak zatem widać, obuwie na koturnie niesie za sobą wiele zalet. Stanowi doskonałą alternatywę dla szpilek, jak również pań, które mają problemy z kręgosłupem. Warto zatem wyposażyć swoją szafę o nowy, wiosenny model.