Małe listonoszki, mini-torebeczki z delikatnym paskiem na ramię, czy stylowe kopertówki – wszystkie te modele mieszczą się w przedziale torebek wizytowych. Sama ich nazwa wskazuje na wygląd oraz ogólną i cechę, torebki te powinny być wspaniałym dodatkiem do wieczorowych kreacji. Dlatego też do ich ozdobienia wykorzystywane są różnego rodzaju cekiny, klamry lub korale. Materiał jest zazwyczaj błyszczący oraz marszczony. Wielkość tych torebek może znacznie różnic się od siebie, niektóre z nich pomieszczą jedynie puder lub szminkę, natomiast poszczególne fasony mogą swoim rozmiarem przypominać nawet torbę klasyczną. Jak zatem dobrać odpowiednią torebkę wizytową do stylizacji? Oto kilka porad.

Kolor torebki wizytowej ma znaczenie

Jest to podstawowy element, według którego najczęściej wybierany jest ten rodzaj torebki. Niemalże zawsze staramy się dopasować kolor torebki, do koloru wybranej już sukni wieczorowej oraz butów. Nie stanowi to jednak reguły, nieraz inny, wyrazisty kolor torebki wizytowej może stanowić idealne dopełnienie stylizacji. Zestaw wzbogacony o charakterystyczną torebkę może stanowić wyróżniający i oryginalny akcent. Gdy jednak wybieramy się na galę, na której chcemy zabłyszczeć w klasycznym zestawieniu, powinniśmy wybierać dodatki pod kolor kreacji. Pod uwagę warto również brać porę roku. Zimą najczęściej na kreacje zakłada się ciepły, elegancki płaszcz. Torebki wizytowe powinny współgrać z tym płaszczem, może ona być również dopasowana do szala, czy też rękawiczek, co będzie stanowiło ciekawe połączenie.

Model torebek wizytowych

Tak jak można bawić się kolorem, tak styl torebki powinien współgrać z wybieraną suknią. Każdy model torebki może być zestawiony z innym rodzajem stroju. Kopertówki świetnie sprawdzą się w zestawieniu z sukienkami neutralnymi, ponieważ torebki te można także wykorzystać w codziennych stylizacjach. Natomiast torebki na ważne bale powinny być mniejsze oraz bardzo eleganckie. Na takie imprezy należy brać ze sobą jedynie szminkę, chusteczkę i ewentualnie telefon, a więc tak małe torebki wizytowe w zupełności wystarczą. Bardzo ważne jest także to, że torebki takie mogą być wykończone delikatną i klasyczną biżuterią, np. łańcuszkiem, który służyć może jako pasek. Częstym motywem na tych torebkach jest lśniąca, wężowa skórka. Wówczas dodatek ten będzie niezwykle gustowny. Warto również pamiętać o tym, że odważne kreację powinny był łączone z delikatną torebką wizytową i odwrotnie, skromne sukienki mogą być wzbogacone o charakterystyczną torebkę.