W dzisiejszej kulturze europejskiej nadmierne owłosienie nie jest czymś, co chcemy oglądać – zwłaszcza w przypadku kobiet. Zarówno miejsca intymne, jak również pachwiny czy nogi muszą być ogolone, najlepiej na gładko. Regularne golenie jest jednak uciążliwe, zaś inne zabiegi bywają kosztowne i niszczą skórę. Z tego powodu wiele kobiet decyduje się na bardziej radykalne metody. Depilacja laserowa jest odpowiedzią na oczekiwania wszystkich kobiet, którym zależy na gładkiej skórze nie tylko w miejscach widocznych, ale również i na obszarach intymnych. Często jest to również jedyne rozwiązanie dla kobiet, które borykają się z nadmiernym owłosieniem pewnych rejonów ciała. Sprawdźmy, jak wyglądają wady i zalety tego rodzaju zabiegów.

Zalety depilacji laserowej

zalety-i-wady-depilacji-laserowej-0.jpg

Przede wszystkim depilacja laserowa jest niezwykle skuteczna, dzięki czemu wciąż decyduje się na nią sporo kobiet i całkiem dużo mężczyzn. Szczególną skuteczność zauważa się u osób o ciemnych włosach, jednakże zbyt ciemna cera, z uwagi na ilość melaniny, jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Co więcej, po depilacji nie powstają silnie uszkodzenia i podrażnienia skóry, dlatego sprawdzi się również przy cerze wrażliwej. Nie jest to również u większości pacjentów zabieg bolesny; u bardzo wrażliwych na ból może wiązać się z uczuciem szczypania, które jednak nie utrzymuje się po zabiegu.

Wady depilacji laserowej

Jednocześnie jednak nie ma co liczyć na usunięcie owłosienia podczas jednego zabiegu. Zabiegi należy powtarzać, często również co rok, aby owłosienie nie odrastało; kolejną wadą jest koszt tych zabiegów, które przy regularnym wykonywaniu mogą nadszarpnąć domowy budżet. Wszystko rzecz jasna zależy od obszaru skóry i miejsca, z którego chcemy usnąć nadmiar włosów. Zabiegu nie wykonuje się na skórze podrażnionej czy trądzikowej, a także silnie wystawianej na działanie promieniowania UV, również w solarium. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są niektóre choroby skóry (np. opryszczka i bielactwo). Zabiegów nie wykonuje się w ciąży.